ליועץ התקשרו:

עיצוב אדריכלות
עיצוב אדריכלות

אדריכלות ועיצוב פנים

היוועצות במעצבי פנים הפכה לנפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות גם בשיפוצים ביתיים. אם בעבר רוב משקי הבית העדיפו לעשות את עבודת עיצוב הפנים בעצמם, כיום יותר ויותר מעדיפים להיעזר במעצב פנים שכן ישנם דברים שקשה לקחת בחשבון כשאין לנו את הידע המקצועי. מעצב פנים ראוי לשמו יידע כיצד להשיג את התוצאה שתשלב בין פונקציונאליות, אסתטיקה, ייחודיות והתאמה לטעם האישי של בני הבית. 

 

עיצוב פנים – מה זה בעצם?

עיצוב פנים הוא תחום הנוגע לעיצוב המרחב הפנימי של מבנים באופן שישלב בצורה הטובה ביותר בין אסתטיקה לבין פונקציונאליות. למעשה, איכות עבודתו של מעצב פנים נבחנת בשילוב בין שני מאפיינים אלו שלעיתים באים זה על חשבון זה. מעצב פנים מוכשר ימצא את נקודת האיזון ויצליח למקסם גם את האסתטיקה של המבנה וגם את הפונקציונאליות שבו.

כמו בתחומים רבים הנוגעים לבנייה ועיצוב, החשיבות של תקשורת טובה בין מעצב הפנים ללקוחות היא רבה. כך למשל, הפונקציונאליות של בית לרווק אחד לעומת בית של זוג עם שלושה ילדים שונה לחלוטין, ועל המעצב להיות קשוב לרצונו של הלקוח וצרכיו.

 

אדריכלות ועיצוב פנים – מה ההבדל בניהם?

רבים מתבלבלים בין אדריכלות ועיצוב פנים ולמען האמת זה מובן שכן מדובר בשני תחומים דומים המשיקים זה לזה. עם זאת, בין אדריכלות ועיצוב פנים ישנם הבדלים הנוגעים למספר היבטים. עבודתו של אדריכל נוגעת למספר תחומים כגון הנדסת בניין, תכנון המרחב החיצוני והפנימי, ארכיטקטורה וכדומה. לעומת זאת, מעצב הפנים מתעסק בעיצוב המרחב הפנימי של המבנה והתאמתו באופן המיטיבי לאורח החיים של הגרים או השוהים בו.

 

עיצוב פנים איכותי – לזכור שהדברים לא יישארו תמיד כפי שהם בהווה

אחד הסודות בעיצוב פנים איכותי הוא ההפנמה כי יש להביא בחשבון את הצרכים הנוכחיים של בני הבית יחד עם שינויים אפשריים שיקרו בעתיד. שוב עולה החשיבות הרבה של תקשורת טובה בין מעצב הפנים לבין הלקוחות, עליהם לשבת יחד ולהבין מהו ציר הזמן וכיצד הדירה תצטרך להשתנות בהתאם לו. 

כך למשל, כאשר זוג צעיר קונה דירה על מעצבת הפנים להבין מה התוכניות לעתיד והאם הם מעוניינים להישאר בדירה עוד שנים רבות. זה נכון שכעת גרים בדירה רק שני אנשים, אך ייתכן ובעתיד הקרוב יצטרפו בני בית נוספים וחמודים, ויהיה צורך בהתאמות (ובדגש להתאמות לילדים).

 

מהם היתרונות של עיצוב פנים?

משפצים את הדירה ומתלבטים אם לשכור מעצב פנים שיסייע בתהליך? אנחנו ממליצים מאוד לעשות זאת, שכן לעבודתו של מעצב פנים ישנם יתרונות הנוגעים למספר היבטים.

  • הדמיה: מעצבי פנים עובדים כיום עם תוכנות הדמיה שמאפשרות להציג אפשרויות עיצוב שונות ולדמות כיצד תיראה הדירה לאחר השיפוץ. אין צורך לדמיין בעצמכם, והבחירה קלה כך יותר.
  • תהליך קל יותר: מעצב הפנים מכין את כתב הכמויות ותוכניות העבודה לבעלי המקצוע השונים, מה שמקל באופן משמעותי את תהליך השיפוץ עבורכם.
  • בעל מקצוע שלוקח הכל בחשבון: מעצב פנים כבר עיצב אי אלו בתים לפני שעבד איתכם ויודע מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב הבית.
  • עזרה בבחירת החומרים: מעצב הפנים מכיר את כל סוגי החומרים וידע להמליץ על חומרים שיקלעו לטעמכם והיכן לקנות אותם בזול.

 

עיצוב פנים סלון – פרויקט אי

משפצים את הסלון או חלקים אחרים בבית? עם פרויקט אי אתם מקבלים עיצוב פנים סלון של מיטב מעצבי הפנים ואדריכלים בישראל. פרויקט אי היא חברת קבלנות ושיפוצים בעלת אופי צעיר ודינמי, ומתמחה בכל העבודות בענף. החברה מעניקה שירות בעזרת נגרים, מעצבי פנים ואדריכלים מובילים בתחומם ומתחייבת לסטנדרט גבוה ותוצאות בהתאם לרצון הלקוח. 
קבעו פגישת ייעוץ: