ליועץ התקשרו:

בנייה קלה

בניה קלה/בניה מתועשת הינה שיטת בניה המבוססת על שימוש באלמנטים מוכנים שיוצרו במפעל ומשונעים לשטח. הבניה הקלה נחשבת למאוד יעילה, חסכונית והיא נעשית תחת בקרת איכות מחמירה, הן במפעל והן בשטח המיועד, זאת להבדיל משיטת הבניה המסורתית המוכרת גם כ“בניה קונבנציונלית".

היתרונות של בניה קלה
יתרונות הבניה הקלה ידועים בכל רחבי העולם ולכן הדרישה לסוג בניה זו נעשה גדול יותר ויותר. בין היתרונות העיקריים:

עלויות – העלויות של בנייה קלה קטנות באחוזים ניכרים לעומת שיטות בנייה אחרות. הסיבה העיקרית להוזלה זו נובעת מהעובדה כי בנייה בשיטה זו אורכת זמן קצר יחסית, בהשוואה לסוגי בנייה אחרים. קחו בחשבון כי בשיטת בנייה זו כמות שעות העבודה קטנה יותר משיטות אחרות, מה גם שלא צריך לפנות כמות גדולה של פסולת בתום התהליך.
זמן הביצוע – תוך חודשים ספורים הכל גמור. כן. אתם קוראים נכון. הבנייה הקלה נעשית תוך פרק זמן קצר ביותר.
תהליך נקי וידידותי לסביבה – אם בבניה רגילה אתם מורגלים לראות אדי אבק, טרקטורים ולכלוך רב, בשיטת הבניה הקלה לא נעשה שימוש בכלים כבדים, זיהום האוויר נמוך והתהליך הופך להרבה יותר ידידותי לסביבה, יתרון משמעותי כשמדובר על בניה קלה מוסדית.
אטימות – המבנה עמיד לפגעי מזג אויר, שכן הבנייה כוללת חומרים מתקדמים וגם הבידוד התרמי והבידוד האקוסטי ברמה מאוד גבוהה. בנוסף יש לציין שהמבנה יהיה בעל עמידות גבוהה למצבים של רעידות אדמה.
גימור איכותי – בשיטת בניה זו הקירות שנבנים חלקים, ישרים ומדויקים והאיכות גבוהה יותר משיטת בניה המערבת בלוקים ובטון.

Construction materials ready to use

בנייה קלה חומרים
בשיטת הבנייה הקלה שלד המבנה יהיה מיוצר מעץ או מפלדה. אל השלד מחברים פאנלים מחומרי גלם שונים, בהתאם לרצונות הלקוחות, השימוש במבנה והתנאים בשטח. בין החומרים הקיימים:

פאנלים מבודדים
פאנלים מבודדים הם בין חומרי הגלם שמשמשים לבנייה קלה. כל פאנל מורכב משלוש שכבות של חומר, כאשר באמצע ישנו חומר מבודד ומשני צדדיו פח מגולוון. ישנם סוגים שונים של פאנלים כאלו בטווחים שונים של מחירים ובעובי משתנה. חומרי הבידוד אשר שמים בפנים גם כן משתנים ובין האפשרויות הקיימות ניתן למצוא פוליסטרן, צמר סלעים, פוליאוריתן ועוד.

קירות רב שכבתיים
חומרים נוספים שמשמשים לבניה קלה אלו הם קירות רב שכבתיים, כאשר מדובר באפשרות מעט יותר יקרה בהשוואה לפאנלים. קירות רב שכבתיים מורכבים גם כן משכבות של חומר וכוללים קונסטרוקציה של פלדה מגולוונת במרכז, קיר גבס מבפנים, ולוחות שמתאימים לקירות חיצוניים מבחוץ. ישנו מבחר של חומרים שמשמשים כלוחות חיצוניים ביניהם: סופרבורד, אקווה פאנל, מאסטר קיר ועוד.

בלוקים
בשיטת בניה זו משתמשים בחומר שנקרא בלוק איטונגטק. בבסיסה שיטה זו דומה לשיטת הקירות הרב שכבתיים, אולם כאן הקיר החיצוני מורכב מבלוקים מלבניים בגדלים שונים. שיטה זו מזכירה מעט את שיטת הבניה הקונבנציונלית, עם זאת הקירות יהיו קלים יותר וגם מבודדים יותר.

עץ
כאשר העץ הוא חומר הגלם, גם השלד מיוצר מעץ וגם החיפוי שלו. כלומר הלוחות שמצפים את השלד מיוצרים מדיקטים או לבידים, שאלו לוחות שמורכבים מכמה שכבות עץ שהודבקו האחת לשנייה.

בחירת החברה הנכונה

כאשר מעוניינים בשיטת הבניה הקלה קיימת חשיבות רבה לבחירת החברה שתבצע את העבודה. על החברה להיות כמה שיותר מקצועית ומיומנת, להיות מודעת לתקנים ולדרישות בניה, לעבוד עם חומרים מהשורה הראשונה ולהחזיק צוות מקצועי שמתמחה בכל תהליכי הבנייה השונים, החל בשלב התכנון הראשוני, דרך הבניה במפעל ועד שינוע וחיבור המבנה בשטח.

חברת "פרויקט אי", מובילה את תחום הבניה הקלה בישראל ונחשבת לאחת החברות המתקדמות והמובילות ביותר בתחום. 

צרו עמנו קשר ונשמח לספק לכם פתרונות בנייה קלה איכותית.

קבעו פגישת ייעוץ: